y720320

‘Erkekler Benden Etkilenmiyor’

Zeynep’ten gelen soru, ilişkilerle ilgili.

Ben 27 yaşında kendince kişisel gelişimle ilgilenen biriyim. Sürekli yoğun ciddi ve benden etkilenmeyen insanlara aşık olup peşlerinden koşuyorum, erkekler benden etkilenmiyorlar, bunu nasıl değiştirebilirim.

Burada en çok gözüme çarpan iki nokta var. Bir tanesi ‘peşlerinden koşuyorum‘ ‘ diğeri de ‘erkekler benden etkilenmiyorlar‘.

Bu soru sayesinde, ilişkilerin neden var olduğuna ve ilişkilerdeki bazı önemli dinamiklere göz atalım. Eğer bir kişi ilişkiye, kendisiyle ilgili bir şeyleri kanıtlamak, sevilebildiğini görebilmek, değerli olduğunu hissetmek için giriyorsa, bu kişi ilişkiye aslında ‘ alıcı’ olarak giriyor demektir. Ve kendinde olmadığını düşündüğü şeyleri, ilişkiden almayı bekliyor demektir.

İlişkim olsun da değerli hissedeyim

İlişkim olunca toplum tarafından kabul görebilirim

Sevilebilir biri olduğumu göreyim

Evren, her zaman bizim frekansımıza yanıt veriyor. Yani ‘ah canım benim para istiyor veriyim biraz bak bugün de çok iyi davrandı insanlara ‘ demiyor 🙂

Kendinde bir şeylerin varlığını hissedenlere, elindeki parayı ‘ az’ diye küçümsemeden, paranın, bereketin varlığına odaklanana, aktif frekansı ‘varlık‘ olduğu için, ‘varlık’ hissini deneyimleyebileceği olasılıklarla karşılaştırıyor.

İlişki için bakarsak, eğer ‘ beni sevsin ki kendimi değerli hissedeyim‘ diye ilişkiye giriyorsan, vizyonlama, theta, reiki vs vs bir sürü yöntemle,  bir ilişkiyi hayatına çekebilirsin. Ancak, ilişkinin o meşhur cicim ayları geçtikten sonra, kendini yine bir açlık hissinde bulacaksın demektir.

İlişkiden ne almaya girdiysen onu almayacağın için (çünkü istediğin değeri kendine ancak kendin verebilirsin), işte o noktada cozurtular başlayacak. Egon, ‘değer’ aldığını düşündüğü o ‘kaynağı’ kovalamaya başlayacak.

Piyangodan para kazanan insanların çoğu, kazandıkları parayı bir süre sonra bitirip eski hallerine veya daha az bereketli hallerine geri dönüyorlar. Neden? Çünkü, kendilerini zengin edecek olan şeyin para olduğunu düşünüyorlar. Para gelince zengin hissediyor, başta herşey çok güzel. Sonra zamanla türlü sebeplerle o parayı ellerinden çıkartıyorlar.

Küçük bir kesim ise, piyango kazanmış olmayı değerlendirip, ‘zengin olma‘ varoluş seçimi yapıyor. En son model arabaya binmese de kendini zengin hissediyor. Çevresinde ‘ ulen o kadar parası var bindiği arabaya bak’ diyenlerden rahatsız olmuyor. Çünkü, biliyor. Zengin.

Zeynep’in durumunda konu değerli hissetmek mi, sevilebildiğine inanmak mı ya da başka bir şey mi onla konuşmadan bilemem. Kendinde fark ettiği ve dışarıdan almak için erkeklerin peşlerinden koştuğu her neyse, onu kendi kendine hissetmeye başlaması, kendine vermesi çok önemli. O zaman otomatik olarak hayatında o hissetmek istediği şey çoğalacak.

Ama tohumu her zaman biz atıyoruz.

Bir de ‘erkekler benden etkilenmiyor’ diye iki kere tekrar etmiş. Burada çok net bir karar var. Bu kararın gerçek olduğuna inandığı için, ondan etkilenmeyecek ne kadar erkek varsa etrafına toplaması an meselesi. Sonra etrafına bulunan ve kendisinden etkilenmeyen erkekleri gördükçe ‘ bak işte gördün mü, erkekler benden etkilenmiyor’ diye yakınır.

Egosu da, zamanında Zeynep’in verdiği ‘ erkekler benden etkilenmiyor’ kararını korumak konusunda görevini yerine getirmiş olmanın huzuruyla yoluna devam eder..

Öncelikle bu durumun bir karardan ibaret olduğunu anlaması ve kendinle ilgili algısını ‘ben etkileyici, çekici bir kadınım’ a dönüştürmesi çok önemli. Bir ilişkiden alacaklarına değil, vereceklerine odaklanması bütün odağını değiştirecek.

Beynimizi patika yollardan oluşuyor  gibi düşünün. Hangi yoldan en çok yürürseniz, o yol zamanla daha belirgin olur ve büyür. Düşünceler de böyle. Hangi düşünceyi daha çok düşünürseniz, bir olay karşısında o düşünceyi seçmeniz o kadar kolaylaşır.

Sorularınızı ben@hayatimicokseviyorum.com adresine gönderebilirsiniz. Konu kısmına mutlaka Soru diye yazın, böylece gelen emailler arasında, burada yanıtlansın diye gönderilen soruları daha kolay ayır edebilir, daha hızlı cevap verebilirim. Kolay güzeldir 😉

Birebir seans talepleriniz için de yine ben@hayatimicokseviyorum.com adresine yazabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir