y5

Negatif İnançları Toptan Dönüştürmek :)

Bugünkü sorumuz Eskişehir’den Masal göndermiş. Biraz uzun bir soru olduğu için kısaltıyorum biraz :))

Kişisel gelişime çok ilgiliyim ve çok fazla negatif inançlarım olduğunu keşfettim. Bunların hepsini çözmem mi gerekiyor’

Masalcım kişisel gelişimin en büyük tuzaklarından birinden bahsediyorsun. Birçok kişinin bu tuzağa düştüğünü görüyorum.

Esas amaç negatif inançları alıp dönüştürmek değil, deneyimlemek istediğin bir şeyi yaratmak. Ne istediğine odaklanmak ve o istediğin şeyin varlığına odaklandığında, zihninde daha önce kendi önüne koyduğun ve o istediğine gitmene engel olan inançlar zaten ortaya çıkacak. O zaman oturur bakarsın.

Oturduğun yerde negatif inanç analizi yapmak, ego kodları analizi yapmak, enerjini buralara harcamak demek. O zaman da ne olacak? Gitmek istediğin yöne odaklanacak enerjin azalacak ve olduğun yerde kalacaksın.

Peki böyle olmasını kim ister? Tabii egon..İçimizdeki güvenli liman seven, risk almaktan her türlü kaçan ve tek amacı mevcut yaşadığımız şartları korumak olan egomuz.

Zamanı geldiğinde dönüşmesi gereken bir inancın, bir bakış açın varsa, o zaten su yüzüne çıkacak. Buna güvenmen çok önemli. Diğer türlü hayatını negatif inanç peşinde koşmakla harcayabilirsin.

Çünkü biz geliştikçe, bugün bize hizmet eden bir inanç, yarın negatif gibi görünebilir.
Diyelim ki ‘Yabancı ülkede yaşamak çok zordur’ gibi bir inancınız var. Türkiye’de yaşıyorsunuz. E bu inancın size bir zararı yok. Oldu ki bir fırsat yarattınız ve yurt dışına taşınacaksınız, o zaman bu inancı yeni bir şeye dönüştürmezseniz, deneyiminiz zor olacak 🙂 Yurt dışında yaşamak zor olduğu için değil, siz öyle inandığınız için 🙂

Durup dururken buna kafa yormaya, enerji harcamaya hiç gerek yok. Odağını gitmek istediğin yerde tut.

Sevgiler

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir