wp18

Soru-Cevap: Astroloji ve Çekim Yasası

Bugün Pınar’dan gelen soruya bakalım:

Uzun süredir çekim yasasını takip ediyorum ve inanıyorum… Bence istediklerimizi ve istemediklerimizi biz yaşamımıza çekiyoruz. Haftalık burçlarımı mutlaka farklı kaynaklardan okuyorum ve çoğu zaman doğru çıkıyor. Astrologlar bunu nasıl bilebiliyor? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Pınar çok teşekkürler sorun için. Uzun süre benim de yanıtını aradığım bir soruydu. Sana içime sinen, bana göre şu an doğru olan yanıtımı paylaşayım. Neye inanacağına elbette sen karar veriyorsun.

Astroloji, fal vs gibi konularda yorum yapan insanların bir kısmı (bence küçük bir  grup), karşılarındaki ve etraflarındaki dominant enerjiyi okuyabiliyorlar. Bu durum sadece anlık bir durum. Yani etrafta bir güvensizlik olduğunu, o an bir sevgilinin olacağına inanıp inanmadığını, ülkedeki genel huzur durumunu hissedebiliyorlar.

Şimdi gazeteyi alıp burcunu okuyup, ‘aa doğru diyorsan’ orada dikkat. Çünkü:

  1. Neye evet dediğin çok önemli.İnandığın şey her neyse, onu hayatına davet ediyorsun.
  2. Bu yapılan yorum sadece bir anlık durumdan bahsediyor. Sen sabah kalktığında korktuğun bir durumla, akşam saatlerinde ‘ amaaan olursa olsun, ben bi şekilde içinden geçerim’ diyebilirsin. Sırf o burç yorumlarını okudun diye, ‘ ama yok işte teraziler bu hafta geçiş döneminde, ay sonuna kadar dikkat’ gibi bir yoruma inanabilirsin 🙂
  3. O falı, burç yorumunu kimin yazdığını bilmiyorsun. Sakız falı gibi yazılmış olabilir.

Yıllarca kahve falı baktırdığım dönem oldu. O zamanlar dışarıdan gelen bilgiyi, kendi içimden gelenden daha kıymetli kabul ediyordum. Onlar benden iyi biliyorlardı ve bir çeşit hassas, duygusal dönemde olduğum zamanlarda, karşıdan gelene daha inanma eğilimindeydim. İnandım da 🙂 Ve ben inandığım için de söylediklerini hayatımda var ettim. Ne söyledilerse kabul ettim 🙂

Bir de olayın şu boyutu var. Eğer benim beklentim karşı taraftan bir şeyler duymak ise, bunu yaratmak da benim elimde. Yani karşımdaki kişi belki gerçekten enerjimi okudu, belki salladı. Burda önemli olan: eğer ben bir haberi duymaktan korkuyorsam, bu korku ile o korktuğum şeyi beslediğim için, karşımdaki kişiden bunu duymayı yaratabilirim.

Veya bir konuda beklentim çok yüksekse, heyecanlıysam, bu da yine o heyecan duyduğum şeyi besliyorum demektir. Bir yerlerden zaten karşıma çıkacak. Falcı da eğer ‘ falları ne güzel tutturuyorum’ diye kendine inandıysa, ikimizin bir araya gelmesi an meselesi 🙂

Belki karşımdakinin hiç enerji okumak ile alakası yok.

Uzuuuuun zamandır böyle bir duruma girmiyorum. Fal baktırmıyorum. Burçları okumuyorum. Merkür napıyor bakmıyorum. Banane…Beklentilerimi kendim yönetiyorum. Çok da memnunum bu durumdan.

Herhangi birisi, tutup da benim ne hissedeceğime karar veremez. Kiminle ne paylaştığıma dikkat ediyorum. Neyi beslediğime özen gösteriyorum.

Umarım soruna yanıt almışsındır Pınar. Sizin de sorularınız varsa ben@hayatimicokseviyorum.com adresine gönderebilirsiniz.

17 mayıs’taki online çalışma grubu ile ilgili bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Kendimi çok beğendiğim bir hafta olduğu için çok şükrediyorum.

Sevgileeeer,

Hatice

 

This entry was posted in 4. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir